78% vzduchu, který vdechujeme, tvoří dusík – neutrální plyn, který se používá v různých průmyslových odvětvích, např. jako ochranná atmosféra. Z důvodu snadné dostupnosti dusíku jej lze snadno separovat ze stlačeného vzduchu pomocí generátorů (PSA), které fungují na bázi uhlíkového molekulárního síta (CMS). Každé zařízení obsahuje dva sloupce naplněné vkladem, který absorbuje kyslík z proudu stlačeného vzduchu a ponechává v něm částice dusíku. V jednom sloupci je tedy kyslík zadržen, z druhého sloupce je v procesu regenerace vypouštěn do okolí.

Generátory firmy Walter jsou vhodné k získání dusíku s obsahem 95 až 99,999%, a dostupná zařízení nabízí průtok dusíku 0,2 - 2500 m3/h a tlak 4 do 10 bar. Za pozornost stojí bohatá základní výbava každého generátoru, mj.: systém filtrů, sloupec s aktivním uhlím nebo vyrovnávací nádrž na dusík, ovladač PLC s dotykovým displejem. Stejně bohatá je volitelná výbava, mj. snímač kyslíku, průtokoměr dusíku a snímač rosného bodu.

Generátor jer skvělou alternativou drahých zdrojů dusíku, jako jsou nádoby se stlačeným plynem nebo kryogenní nádrže. Díky nízkým nákladům vyráběného dusíku je návratnost investice 12-24 měsíců používání systému. Celou stanici lze zabudovat do kontejneru, a tak lze ušetřit místo uvnitř výrobního závodu.

 

  • Generator-dusiku-WALTER
  • Generator_azotu_Walter_N2
  • Generator_azotu_w_zabudowie_kontenerowej
  • Rysunek generatora azotu Walter